ADÜ Öğrencileri Köy Okullarına Kütüphane Kuruyor

ADÜ Öğrencileri Köy Okullarına Kütüphane Kuruyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğrencileri anlamlı bir projeyi hayata gerçekleştirdi. Öğrenciler bu kampanya kapsamında Nazilli’ye bağlı kırsal mahallelerdeki okullara kütüphane kurmaya başladı…

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, örnek olacak bir kampanya başlattı. Öğrenciler, Nazilli ilçesinde kütüphanesi olmayan ilkokul ve ortaokullar için kitap toplama kampanyasını hayata geçirdi. Bu kapsamda Nazilli'ye bağlı kırsal Aşağıyakacık Mahallesi'nde bulunan Aşağıyakacık ilk ve ortaokulu için toplanan kitaplar, öğrenciler tarafından okula teslim edildi.

Nazilli halkının takdirini kazanan Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, örnek hareketi ile diğer öğrencilere de yol gösterdi. Kırsalda bulunan Aşağıyakacık ilk ve ortaokulu için kütüphane kuran öğrenciler, aynı zamanda kitaplarla buluşan çocukların heyecanlarına da ortak oldu. Öğrenciler, kitap eksiği olan kütüphanelere herkesin destek verebileceği mesajını paylaşarak vatandaşlardan köy okulları için kitap bağışı yapmalarını istedi.

"Hayatta En Hakiki Mürşit, İlimdir"

adu-ogrencileri-kirsal-mahallelerdeki-okullar-2-14704876-o.jpg

Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencileri, topladıkları kitapları Aşağıyakacık ilk ve ortaokuluna teslim ederken açıklamalarda bulundu. “Bizleri en iyi şekilde karşılayan Serpil öğretmen ve tüm okul idaresine teşekkürlerimizi sunuyoruz; Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.” ifadelerini kullanan öğrenciler, Nazilli halkının da takdirini kazanmayı başardı.

Öğrencilerin kırsalda bulunan kütüphaneleri zenginleştirmek ve kitap okuyamayan öğrencilere kitap desteği verebilmek için bu kampanyayı başlattıkları öğrenildi. 'Paylaşacak bir kitabın var mı?' sloganıyla başlattıkları kampanyaya büyük ilgi gösterildiğini ifade deden öğrenciler, bu ilgiden dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Nazilli ilçesinde örnek bir harekete imza atan öğrenciler, vatandaşlardan da kitap desteğinde bulundu.

Vatandaşlar Nasıl Kitap Gönderecek?

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, 'Paylaşacak bir kitabın var mı?' sloganıyla başlattıkları kitap kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar için iletişim bilgilerini paylaştı. Bu kapsamda kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşların 0555 167 27 63 ve 0555 051 09 33 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşabileceklerini belirtti. Öğrenciler ayrıca kampanya ile ilgili detaylı bilgilerin de bu numaralardan alınabileceğini söyledi.

Bu haber toplam 662 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum