Microsoft Discord İçin 10 Milyar Dolarlık Teklif Verdi

Microsoft Discord İçin 10 Milyar Dolarlık Teklif Verdi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Discord için çalışmalara başladı. Özellikle son dönemde yaşanan kısıtlamalar nedeniyle popülerliği ve kullanımı artan oyun buluşma dünyası Discord, potansiyel al...

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Discord için çalışmalara başladı. Özellikle son dönemde yaşanan kısıtlamalar nedeniyle popülerliği ve kullanımı artan oyun buluşma dünyası Discord, potansiyel alıcıları ile görüşüyor. Potansiyel alıcılar arasında dikkat çekici bir üstünlüğü bulunan Microsoft 10 milyar dolarlık rakamı Discord için sundu. Microsoft’un sunduğu teklif ile nihai anlaşmaya yakın olduğu belirtilirke, Discord tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Taraflardan kesin bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen yatırımlar nedeniyle son dönemde piyasa değerini yaklaşık 7 milyar dolarlık değere taşımayı başaran Discord için Microsoft’un 10 milyar dolarlık teklifi umutları artırdı.

Microsoft, Discord İçin Kolları Sıvadı

Oyun dünyası içinde oyuncuların video, ses ve metin aracılığı ile iletişim kurması için imkan tanıyan Discord, ücretsiz olması yönüyle özellikle pandemi döneminde ciddi bir büyüme kat etti. 2015 yılından beri aktif olarak faaliyet gösteren Discord için Microsoft yatırımlarına başladı. Discord’un potansiyel alıcı taraflarla ile görüşmelerinin devam ettiği bildirilirken Microsoft için anlaşmanın yakın olduğu yorumu yapıldı. İki taraftan da resmi bir açıklamanın gelmemesinin yanı sıra Discord’un yöneticilerinin oyun iletişim platformunun satışından daha çok halka arz seçeneğini değerlendirdikleri belirtildi. Platformu satışına karar verilmesi durumunda Microsoft’un 10 milyar dolarlık teklifi ile akıllara geleceği düşünülüyor.

Pandemi de Yüzde 188’lik Artış

Gündemde satışına yönelik olarak ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından 10 milyar dolarlık teklif alması ile yer tutan San Fransisco merkezli Discord pandemi de ciddi bir artış yakaladı. Artan oyun ve oyuncu rakamları karşısında Discord’un yıllık geliri yüzde 188’lik artış sonucu 130 milyon dolar seviyesine ulaştığı belirtildi.

140 Milyon Aktif Kullanıcısı Var

Yıllık gelirinde yüzde 188 artış görülen Discord’un aylık bazda 140 milyon aktif kullanıcısının olduğu açıklanan rakamlar arasında yer alıyor. 2020 yılında piyasa değeri 3.5 milyar dolar seviyesinde olan Discord yatırımlar sonucunda 7 milyar dolar değerine ulaştı

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.