Rusya – Ukrayna Krizinde Savaş Çanları! Büyükelçiler Ülkesine Gönderiliyor

Rusya – Ukrayna Krizinde Savaş Çanları! Büyükelçiler Ülkesine Gönderiliyor

Dünya basınından düşmeyen Rusya - Ukrayna krizinde ipler iyice gerildi. İki ülke arasında savaş çıkması an meselesi olmuşken, ABD’nin son raporu işleri iyice kızıştırdı. Her iki ülkenin büyükelçileri apar topar kendi ülkelerine gönderildi…

ABD’nin Rusya – Ukrayna arasında yaşanan krize dair son raporu, dünya basınında geniş yankı buldu. Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Rusya – Ukrayna arasındaki krizde iyiden iyiye savaş çanları çalmaya başladı. Rusya’nın olası Ukrayna işgaline uzun bir yer ayıran ABD raporunda çok önemli detaylar paylaşıldı. İki ülke arasındaki ipler iyice gerilirken, edinilen son bilgilere göre büyükelçilikler de tahliye edilmeye başlandı.

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan gerilim büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor. Dünya basınına yansıyan gelişmelere göre Rusya'nın bir grup ajanı doğu Ukrayna'da bir sahte bayrak operasyonu yürütmek üzere önceden konumlandırdığı bilgisine ulaşıldı. ABD raporunda detaylı şekilde yer verilen bu açıklamalar, tüm dünyanın gözünü Rusya – Ukrayna krizine çevirmesine yol açtı.

Rus Ajanlar Sabotaj Hazırlığında

kapak-145733.jpeg

ABD’li bir yetkili, Rusya'nın sabotaj eylemleri gerçekleştirmek için patlayıcı kullanma konusunda kişileri eğittiğini söylemesiyle dikkat çekti. ABD raporunda bu eğitimlere dair kanıtlar bulunduğunu aktaran yetkili, iki ülke arasında savaşın çıkmasına çok az bir zaman kaldığını söyledi. Rus ajanlarının sabotaj düzenleyerek savaşın fitilini ateşleyebilecekleri uyarısı yapıldı.

Rusya'nın "bir grup ajanı Ukrayna'da Rusça konuşan insanlara saldırı gibi görünecek şekilde tasarlanmış bir operasyon" hazırlığında olduğu belirtildi. ABD raporunda sayfalarca yer verilen bu detaylarda, operasyonun gerçekleşmesi için ajanların önceden konumlandırdığına dair güvenilir bilgilere sahip olduğu bilgisi yer aldı. Ayrıca ABD Ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan, iki ülke arasındaki krizin savaşa dönüşebileceği endişesi duyduklarını vurguladı.

“2014’teki Oyunu Yeniden Hazırlıyorlar”

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rusya’nın olası bir işgal için zemin hazırladığına dikkat çekerek son açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İstihbarat ekibimiz, Rusya'nın bir işgal bahanesi için temelleri hazırladığına dair, bilgiler keşfetti. Bu oyunun kitabını 2014'te gördük. Bu oyunu yeniden hazırlıyorlar.” Rusya ve Ukrayna arasındaki ipler iyice gerilirken, askeri müdahalenin ne zaman yaşanacağı merak konusu oldu.

Bu haber toplam 460 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.