2022'de böyle bir konut kredisi görülmedi! Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan 0.89 oranlı konut finansmanı!

2022'de böyle bir konut kredisi görülmedi! Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan 0.89 oranlı konut finansmanı!

Giderek artan ev fiyatları yüzünden kara kara düşünen vatandaşlara müjdeli haber Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan geldi. Katılım bankacılığı adı altında faizsiz krediler sunan bankadan yüzde 0.89 oranlı konut finansman desteği alınabiliyor…

Türkiye’de katılım bankacılığı sektörünün en çok tercih edilen şirketlerinden Türkiye Finans Katılım Bankası, memnuniyet odaklı faaliyetleri ile öne çıkıyor. 2022 yılında yükselen konut fiyatlarına rağmen kendi evinde oturmak için en iyi koşullarda ev sahibi olmak isteyenlerin aradığı destek nihayet geldi. Hızla artan enflasyon ortamında konut kredisi kullanmak için bankaların avantajlı faiz oranlarını inceleyenlere ters köşe Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan geldi.

Yüzde 0.89 Katılım Payı ile Ev Sahibi Olma Fırsatı

Bankaların müşterilere sunduğu konut kredisi faiz ve konut finansmanı kar payı oranlarının giderek arttığı bu dönemde vatandaşlar için konut satın almak biraz daha zorlaştı. Artan ev ve inşaat maliyetleriyle birlikte konut fiyatlarındaki yüksek fiyatlandırmalar devam ediyor. Bu süreçte vatandaşların kaçırmak istemeyeceği kampanya Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan geldi. Katılım bankacılığı alanında hizmet veren bankadan yapılan son duyuruda müşterilere yüzde 0.89 katılım payı oranıyla konut finansmanı sağlanacağı açıklandı.

Hatırlanacağı üzere 2021 yılında da Türkiye Finans Katılım Bankası’nın yüzde 0.69 kar payı oranıyla 60 ay ve 0.79 kar payı oranıyla 120 ay vadeli finansman desteği büyük ilgi görmüştü. Bunun bir benzerini 2022 yılındaki kara kara düşündüren ortamda yapmaya devam eden banka, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ancak Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan yüzde 0.89 katılım payı oranıyla konut finansman desteği alabilmek için başvuru sahiplerinin bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın kendi mülkiyetinde bulunan konutları satın alan müşteriler yüzde 0.89 kar payı oranından yararlanarak konut finansman desteği alabiliyor. En uygun koşullarda ev sahibi olmak isteyenlere sunulan uygun kar payı oranları için bu koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Bankadan konut alacak müşterilerin, konut değerinin yüzde 80’ine kadar konut finansmanı kullanırken yüzde 0.89 kar payı oranından faydalanması mümkün oluyor.

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.