Altın ve Bitcoin Piyasalarına Luna İle Farklı Bir Bakış Açısı

Altın ve Bitcoin Piyasalarına Luna İle Farklı Bir Bakış Açısı

Piyasalardaki belirsizlik atmosferi sürerken, bitcoin ve altın yatırımcıları birçok veriye göre yatırımlarını gerçekleştirmeyi sürüyor.

ABD Merkez Bankası Fed’in şahin tutumu ve enflasyon sorununa ek olarak para piyasalarındaki güven vermeyen hava. Yatırımcıların çekingen bir tavra bürünmelerini tetikleyecek bir genel durum, özellikle sürekli düşüş yönünde seyreden kripto para yatırımcılarını kara kara düşündürüyor.

Kripto para alanına Luna ve BTS yatırımcıları nasıl bir yol izleyecekleri konusunda oldukça kararsız. Borsalardaki belirsiz bir hareketlilik söz konusu iken, risk faktörleri sektörlere göre farklılıklar göstermeye devam ediyor. Geleneksel yatırımcılar için sıkça dile getirilen altın mı döviz mi sorusuna ilişkin farklı bir bakış açısıyla dijital altın mı, yoksa bitcoin mi soruları son dönemde daha sık dile getiriliyor.

dijital-altin-mi-yoksa-bitcoin-mi-guvenlik-ve-risk-dengesi-h1653719984-27c3e5.png

Luna Kripto Para Borsasını Risk Altında Tutuyor

Kripto para borsalarına yatırımcı tarafından yoğun ilgi sürerken, aslında Luna ile birlikte bu piyasanın da ne kadar volatilite özelliğini gösterebildiği ve yüksek risk taşıdığı görüldü. Luna yatırımcılarında olduğu gibi arz sorunu olmayan kripto paralara yatırım yapmanın çok önemli riskleri bulunuyor.

Bitcoin gibi enstrümanlar yüksek kazanç elde etmek isteyenlerin tercihi olurken, artık daha fazla risk almak kaçınılmaz olacak. Mevcut ekonomik koşullar altında bu riskleri kimlerin alabileceği de büyük tartışma konusu niteliğinde.

ee159c4252bd7fa07d223068c675178d.jpg

Güven Ve Risk Dengesi İki Ayrı Enstrümanda

Bitcoin ve dijital altın birçok yatırımcının ilgi odağında yer alırken aslında güven ve risk dengesinin çok fazla bu piyasalarda olmadığı görülüyor. Yatırımcılar bu denli agresif bir tutum içinde olan borsalara karşı ana paralarını muhafaza edebilecekleri riskleri almaları öneriliyor. Aksi halde ciddi kayıplar yatırımcıların portföylerini eritebilir.

Kripto paralarda son dönemdeki düşüş seyri sürerken, ilerleyen süreçte büyük bir yükselme kaydedebileceği beklentiler arasında yer alıyor. Bu beklenti çerçevesinde ise portföyün yüzde 5 ya 10’luk kısmı ile alım işlemlerinin gerçekleştirilmesinin uygun olabileceği düşünülüyor.

Altın fiyatlarının akıbeti konusunda uzmanlar, enflasyon ve piyasalardaki durgunluk neticesinde büyük bir yükselişi beraberinde getirebileceğini savunuyor. Bu yükselişte etkili olacak en önemli unsur altından kripto piyasalarına yönelen yatırımcının yeniden odağını altına çevirecek olması olarak değerlendiriliyor.

Bu haber toplam 348 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.