Asgari Ücrete Yeni Zam Gelecek mi? Bayram Ayında Zam Verilecek mi? Zamlarla İlgili Açıklamalar

Asgari Ücrete Yeni Zam Gelecek mi? Bayram Ayında Zam Verilecek mi? Zamlarla İlgili Açıklamalar

Asgari ücrete yine zam gelir mi? Enflasyon oranlarının hızla yukarıya doğru artması bu hareket nedeniyle her sene bir kere yapılan zamların bu yıl ikinci kez yapılması gündemde. Asgari ücrete zam gelecek mi? Sorusunu merak edenlerin cevapları haberde!

İTO Başkanından Asgari Ücrete Zam Çağrısı Geldi

Son zamanlar da oldukça fazla artan enflasyon nedeniyle asgari ücretliye zam yapılacak mı? Sorusu dile getirilmeye başlandı. İstanbul Ticaret Odası başkanı Şekip Avdagiç’ de asgari ücretin artması gerektiği hakkında konuşma yaptı. Günlerdir birçok yerde tartışılan bu konuya Avdagiç ‘de ( herkesin refah artışından eşit faydalanmasını sağlamak hepimizin görevidir. Sadece devletin değil bizimle birlikte üreten çalışan emekçilerimizi geçim sıkıntısı çekmemesi için gereken tüm tedbirleri almamız gerekiyor dedi. Yapılması gereken bu zamlar sayesinde iş gücü artışı sağlanabilir daha fazla üretim ve ihracat yapılabilir)diyerek ekledi.

3439845-18e8cb7d487e387dc8378ceeadd15d9f-640x640.jpg

Asgari Ücrete Zam Gelir mi?

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin açıklama yaptı. Yılın 6 ayından bu yana artan rakamlar nedeni ile Temmuz ayında çalışan emekçiler için düzenlemelerin yapıldığını asgari ücretliye yeşil ışık yakarak ileriki günlerde netleşeceğini belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin tüm çalışan emek veren asgari ücretlinin karşılaştığı rakamların artması nedeniyle bu farka karşı düzenlemeler yapılacağı bu yönde çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi. Yürütülen çalışma memur ve işçileri değil emeklileri de kapsadığını belirtti.

resized-b2d00-cfc71a8360cbeaa89321510890123d13.jpg

Asgari ücrete zam tarihi net belli olmasa da TBMM’ den açıklamalar geldi. Bütçe ve plan başkanı Cevdet Yılmaz da, asgari ücrete yeni bir zam olur mu sorusuna şu şekilde yanıt verdi. Devletimiz bugüne kadar hiç bir zaman vatandaşını enflasyona ezdirmedi, asgari ücretle ilgili değerlendirmelerin ne zaman yapılacağını göreceğiz diyerek ekledi. Milletvekili Ömer Çelik’ de asgari ücret ve dar gelirli vatandaşların alım gücünün azalması her daim devletin gündemindedir. Daha önceleri yapılan düzenlemelerin hayat koşullarını iyiye götüreceği hakkında açıklama yaptı.

Bu haber toplam 276 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.