Bayram İkramiyelerine Zam Yapıldı Mı?

Bayram İkramiyelerine Zam Yapıldı Mı?

Emekli vatandaşların dini bayramlar öncesinde almış olduğu ikramiye tutarları Kurban Bayramı öncesinde yine dillendirilmeye başlandı.

Ramazan Bayramında 1.100 TL ödeme alan emekli vatandaşlar dört gözle Kurban Bayramı için ödenecek olan ikramiye tutarını bekliyor.

Temmuz Ayının İlk Haftası Hesaplarda

Geçim derdine düşen emekliler için bayram ikramiyeleri bir nebze olsun rahatlatıcı etki yapıyor. Zor bir yıl geçiren emekliler artan enflasyon oranları ve her geçen gün zamlanan temel gıdalardan sonra aldıkları maaşın yetmediği aşikardır. Bu açıdan yılda iki sefer ödenen ve ilk defa 2018 yılında başlayan bayram ikramiyesi ödemeleri 2022 yılı içinde Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin hesaplarına yatırılmıştı.

Kurban Bayramı 9 Temmuza denk geliyor. Bu açıdan bayram ikramiyeleri ödemelerinin temmuz ayının ilk haftası hesaplarda olması bekleniyor. Toplam ikramiye tutarının 2.200 TL olduğu emekliler için ilk ödeme Ramazan Bayramında yapılmıştı. İlk ödemenin 1.100 TL olarak emeklilerin hesaplarına yatırıldığı ve ikinci ödemenin ise Temmuz ayının başlarında yapılacağı gelen duyumlar arasındadır. Özellikle kurban kesiminin yapılacağı Kurban Bayramında emekliler için ikramiye tutarlarının önemi gittikçe artıyor. Milyonlarca emeklinin yararlandığı ikramiye tutarlarının SGK emeklilerine ödendiği biliniyor.

1728696.jpg

Milyonlarca Emekli Bekliyor

SGK emeklileri olan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin hak kazandığı bayram ikramiyelerinin ödenmesi Temmuz ayının başlarında yapılacaktır. Milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği bayram ikramiyelerinin tutarının yine aynı kalması bekleniyor. 1.100 TL olarak geçen Ramazan Bayramında ödenen bayram ikramiyelerinde Kurban Bayramı için ödenmesi beklenen tutar yine aynı kaldı. Zor geçinen ve gün geçtikçe daha da zorlanan emekli vatandaşlar için dini bayramlar bir nebzede olsa rahatlık getiriyor.

emekli-bayram-ikramiyelerine-zam-yapilacak-mi-2020-1579703972-5926.webp

Dini bayramlar içinde sırasıyla ikincisi olan Kurban Bayramı emekliler için ekstra bir beklenti olarak öne çıkıyor. Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da emekli ikramiyesi ödemelerinin yapılması bekleniyor. Kurban Bayramına yaklaşık bir ay kala milyonlarca emekli ödenecek olan ikramiye tutarlarını bekliyor. Temmuz ayının ilk haftasında ödenmesi beklenen emekli ikramiyelerinde ücret tutarlarının aynı kalması ve 1.100 TL olarak hesaplara aktarılması bekleniyor.

Bu haber toplam 267 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.