Bitcoin Yeni Yıla Rekorla Girdi! BTC'ye Olan İlgi Artıyor

Bitcoin Yeni Yıla Rekorla Girdi! BTC'ye Olan İlgi Artıyor

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılını 47 bin dolar seviyelerinde tamamladı. Beklentilerin uzağında kalan BTC fiyatına rağmen farklı bir alanda rekor haberi geldi. Bitcoin’e olan ilgi artıyor…

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. En büyük kripto para birimi BTC fiyatının 2021 yılı sonunda 100 bin dolar seviyelerine ulaşması bekleniyordu. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin 2021 yılın 47 bin dolarlı seviyelerden işlem görerek tamamladı. Buna rağmen BTC’nin farklı bir alanda yeni rekor kırması dikkatlerden kaçmadı.

Kripto para veri analiz firması Glassnode tarafından sağlanan veriler Bitcoin Hash Rate oranında yen bir rekor kırıldığını ortaya koydu. BTC Hash Rate Oranı 2022 yılına girilmesiyle birlikte 209 milyon TH/s olarak ölçüldü. Bitcoin için yeni bir rekora işaret eden bu veri, fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak ağın güvenilirliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Ayrıca bu veriler Bitcoin’e olan ilginin hala artmaya devam ettiğini göstermesi bakımından önem taşıyor.

BTC Hash Rate Oranında Rekor

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin Hash Rate oranı, kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. BTC Hash Rate oranında son zirve noktası 2021 yılının Nisan ayında görülmüştü. Glassnode verilerine göre bu zamanda 64 bin dolar fiyata ulaşan Bitcoin için hash rate 197 milyon TH/s olarak ölçülmüştü. Daha sonraki süreçte Çin’in BTC ve diğer kripto para birimlerine savaş açmasından sonra uygulanan baskılar neticesinde Bitcoin Hash Rate oranı 61 milyon TH/s seviyesine kadar gerilemişti.

BTC Hash Rate Oranı Nedir?

Bitcoin madencilerinin Çin’i terk ederek farklı ülkelerde sistemlerini kurmalarından sonra Bitcoin Hash Rate oranı yeniden yükselişe geçti. BTC için en önemli güvenlik metrikleri başında hash rate oranı gelir. Ağdaki hesaplama gücünü ifade eden Bitcoin Hash Rate oranı ne kadar yüksekse, güvenlik ve saldırılara karşı direnç de o kadar kuvvetli oluyor. BTC hash rate oranının yükselmesi ayrıca Bitcoin fiyatının yükseliş sinyallerine yönelik olumlu bir gösterge olarak kabul ediliyor.

Bu haber toplam 264 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.