Borsa İstanbul İçin Şok Tahmin Geldi! Hisse Senetleri Ne Olacak? Rapor Yayınlandı!

Borsa İstanbul İçin Şok Tahmin Geldi! Hisse Senetleri Ne Olacak? Rapor Yayınlandı!

ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs, bu seferde yerli yatırımcıları yakından ilgilendiren bir rapor yayınladı. Goldman Sachs analistleri, Borsa İstanbul BİST 100 içinde yer alan hisse senetlerini yorumladı…

Yerli borsa yatırımcısını yakından ilgilendiren haber Goldman Sachs analistlerinden geldi. ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs, yayımladığı bir araştırma raporunda TL’deki değer kaybının borsaya yansımasını değerlendirdi. Buna göre TL’deki değer kaybı Borsa İstanbul’daki ihracatçı ve perakendeci şirketler için olumlu bir tablo çiziyor.

Öte yandan yüksek emtia fiyatlarının Borsa İstanbul’da sıçrama yapabilecek hisse senetlerini baskılayabileceği ihtimali üzerinde duruldu. Goldman Sachs deneyimli analist ekibi ayrıca, küresel toparlanma ile birlikte Türk Hava Yolları (THY) hisselerinde olumlu sinyaller aldıklarını söyledi. Bu rapor, yerli yatırımcılar tarafından yakından takip edildi.

Goldman Sachs Analistlerinden Al Tavsiyesi

Türk Hava Yolları hissesi için al tavsiyesinde bulunan Goldman Sachs analistleri benzer bir hamleyi Şişecam hissesi için de yaptı. Şişecam’ın TL’deki değer kaybından olumlu etkilenmesinin kimyasal fiyatlarındaki iyileşmenin ve toparlayan üretim hacminin yatırımcılara avantaj sağlayacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca Ülker hisse senetleri için bir önceki analizlerde al sinyali verilmişken son raporda bu tavsiye aldan nötr sinyaline döndü.

Ülker şirketinin açık döviz pozisyonlarının, artan kaldıraç oranının ve 2021’de şirketin dövizlerdeki düşüşten dolayı kayıp yaşayabilme ihtimalinin nötr sinyalinde etkili olduğu bildirildi. Goldman Sachs analistleri, Ülker şirketi için al tavsiyesinden vazgeçerken perakende sektörü için de önemli tavsiyelerde bulundu.

Tecrübeli Analistlerden Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BİST 100 içinde yer alan şirket hisselerine yatırım yapmak isteyenler, Goldman Sachs analistlerinin yatırımcılara yaptığı bu raporu yakından takip etti. Borsada analistlerin al tavsiyesi verdiği hisseler ve şirketler arasında Koç, HepsiBurada, Türk Hava Yolları,Sabancı, BİM ve Şok isimleri öne çıktı.

Bu hisselerin mevcut piyasa koşullarında dip seviyelerde olduğunun altını çizen Goldman Sachs analistleri, hisselerde cazip değerlemelerin görülebileceğini kaydetti. Öte yandan Goldman, analiz ettiği hisselerin medyan yükselişinin yüzde 32 civarında olmasını bekliyor.

Bu haber toplam 462 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.