Borsalara Bitcoin Akışı Sürerken Ada Mucidinden Düşündüren Yorum

Borsalara Bitcoin Akışı Sürerken Ada Mucidinden Düşündüren Yorum

Kripto para piyasasındaki Bitcoin miktarının artışı ünlü analistlerin gözünde kaçmadı. Cardano şirket sahibi Charles Hoskinson borsalardaki bitcoin artışına ciddi bir serzenişte bulundu.

Bitcoin’in zaten bir ölü niteliği taşıdığını ve ilerleyen süreçteki durumdan ise endişeli olduğunu belirtti.

Mevcut varlıklarını Bitcoin tarafına aktarma yöneliminde olan yatırımcılar, kripto para piyasalarındaki gergin bekleyişin sürmesine neden oluyor. Son 1 aylık verilerde en yüksek seviyeleri gören bitcoin, yatırımcıları bir an önce pozisyonlarını satarak portföylerini nakde dönüştürmeyi hedefliyor. Bitcoin sınıfındaki tüm para birimlerindeki düşüş ise, kripto para yatırımcılarının yeni gözde olarak niteledikleri stablecoin’i tercih etmelerine neden oluyor.

Kripto para analist platformu olan Whale Alert, son 1 günlük süreçte Gemini piyasasına yüklü miktarda bitcoin aktarıldığını belirtiyor. Yatırımcılar bu konuya ilişkin tartışma ve yorumlarını sürdürürken, bu süreçte en çok zararı yine Bitcoin yatırımcılarının göreceği düşünülüyor.

ikinci-dalga-etkisi-abd-borsalarinda-olasi-bir-dusus-bitcoini-nasil-etkiler.jpg

Fiyat Çöküşlerini Önlemek İçin Horkinson Hamlesi

Bitcoin yatırımcıları Horkinson tarafından gelen yorumları üst varlık sınıfı olarak saydıkları kendilerine hakaret olarak değerlendiriyor. Cordano yöneticisinin tek amacı ise insanların Bitcoin’lerin boşaltılmasını engellemek. Bu yöndeki hareketlilik diğer kripto para yatırımlarını da olumsuz yönde etkileyecek ve düşüşü beraberinde getirecek.

Horkinson Bitcoin yatırımcılarını tekrardan yüreklendirecek yorumları ile önemli çöküşlerden sonra kripto para borsasının büyük bir toparlanma süreceği yönünde açıklamalarda bulunuyor.

Cordano yöneticisi ise ilk kez pozisyona giriş yapacak olanları kripto para borsasına davet ediyor ve bu süreçte sakin kalınması gerektiğinin önemini vurguluyor. Geçtiğimiz haftayı ciddi olumsuzluklarla kapatan kripto para borsası, tüm coinlerin önemli zarar bıraktığının altını çizdi. Enflasyon oranının artışı kripto para borsasını da olumsuz yönde etkiledi.

stake-cardano-1024x614-jpg-optimal.jpg

Yatırımcılar En Az Zararla Çıkmaya Çalışıyor

Bitcoin ’deki hızlı satış, yatırımcılar mevcut portföylerini koruma altına almak adına gerçekleştirdikleri bir hareketin sonucu olarak görülüyor. Kararsız bir tutum sürerken yatırımcılar daha net grafikler görene kadar yatırımlarını farklı enstrümanlarda değerlendirme yoluna gidecek.

İki farklı tutum içinde olan yatırımcı topluluğunun büyük bir kısmı Bitcoin pozisyonlarını stablecoin ile değiştirirken, büyük bir kısım da tepkisiz kalarak beklemeyi tercih etti.

Bu haber toplam 1023 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.