Elon Musk Tesla’daki Maaşlı Çalışan Oranını Azaltacağını Açıkladı

Elon Musk Tesla’daki Maaşlı Çalışan Oranını Azaltacağını Açıkladı

Katar Ekonomik Foruma yaptığı açılamada, ABD’deki resesyon ihtimaline dikkat çeken Elon Musk, Tesla’daki maaşlı iş gücünün yüzde 10 civarında azaltılacağını belirten açıklamalarda bulundu.

Reuters tarafından daha önce bu tür haberlere yer verilirken, Tesla kurucusu ve CEO’su olan Musk, ekonomideki olasılıkları değerlendirerek böyle bir karar aldığını belirtiyor.

ABD ekonomisinin yükselen enflasyon nedeniyle ciddi bir resesyon tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirten Elon Musk, kısa vadede bu tür gelişmelerin mutlaka yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Kesin olarak böyle bir durumun söz konusu olacağını kimse bilemese de, resesyon riskine karşı her zaman hazırlıklı olunması gerekiyor dedi.

İçinde bulunulan ekonomik durumun otomotiv sektörüne de olan olumsuz etkilerinden söz eden Musk, Tesla’nın en fazla 3 ay içerisinde maaşlı çalışanlarının yüzde 10’u ile yollarını ayırmaları gerektiğini belirtti.

musk-tesladaki-isci-sayisini-artiracak-jsnmauti.jpg

Tesla Maaşlı Çalışan Konusunda Çok Büyüdü

Tesla’nın gerçekleştirdiği atılımlardan söz ederken maaşlı çalışan tarafında gereğinden fazla büyüdüklerini belirten Elon Musk, bu büyümenin ABD’de yaşanabilecek resesyon krizine karşı şirketin daha da olumsuz etkilenmesindeki bir etken olabileceğini ifade etti.

Yakın dönemde satın aldığı Twitter ile ilgili de bazı açıklamalarda bulunan Musk, mevcut bot sayısıyla ilgili sorunun halen çözüme kavuşturulmasını beklediklerini söyledi. Diğer yandan mevcut borçların toplanabileceği ve diğer hissedarların yine olumlu yönde oy kullanacaklar mı sorularının cevaplarını da bir kez daha yineledi.

technoking-of-tesla-elon-musk-1.jpg

Twitter Kullanıcılarının Kaçı Özgün Kaçı Bot Bilinmiyor

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, Twitter platformunu daha önce satın alma girişimlerini kullanıcılarının özgünlüğü sorunları nedeniyle askıya almıştı. Sonrasında Twitter yöneticilerine gönderdiği mektupla kullanıcı sayısını şirketin kanıtlama konusunda herhangi bir çabasının olmaması gerekçesiyle anlaşmayı iptal edeceğini yazmıştır.

Twitter tarafından atılan adımda ise, herkes tarafından görüntülenen tweetlerin hepsini erişime açık hale getirerek bot sayısının hesaplanmasını mümkün hale getirmiştir. Elon Musk için yeterli olmayan bu adım, gerçek kullanıcı ile bot kullanıcıların ayırt edilmesi konusunda bu özelliğin yeterli olmadığı görüşünde. Twitter platformu kapsamındaki ürünlerin yönetimine katkı sağlayacağı ancak şirket CEO’su olma konusunda henüz net kararının olmadığını da açıklamıştır.

Bu haber toplam 376 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.