Elon Musk Yatırım Tavsiyeleri İle Önemli İpuçları Veriyor

Elon Musk Yatırım Tavsiyeleri İle Önemli İpuçları Veriyor

İş dünyasındaki akıllıca hamleleri ile dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Elon Musk, Twitter hesabından ABD’ de son 40 yılın en yüksek enflasyon verilerine dair görüşlerini paylaşıyor.

Enflasyon sürecinin olumsuz taraflarını bertaraf etmenin en doğru yolunun fiziksel ürünlere sahip olmaktan geçtiğini belirtiyor. Açıklamalarında kripto para birimlerine ve yatırımlarına olan tavsiyelerini de ekledi.

Twitter hesabı üzerinden takipçilerine yükselen enflasyon hakkında neler düşündüklerini soran Elon Musk’ın su sıralar gündemini herkeste olduğu gibi enflasyon kavramı yer alıyor. Kısa sürece binlerce takipçisinden beğeni ve yorum alan Musk, dünya çapında etkisini sürdüren enflasyon sorunu hakkında görüş istedi.

elon-musk-tan-enflasyona-karsi-yatirim-tavsiyeleri-listesini-tek-tek-siraladi-1647242993.webp

Tesla ve Spacex’de Enflasyonun Gölgesinde Kaldı

Enflasyon sorununa her defasında dikkat çekilirken bu kez tepki Elon Musk tarafından geldi. Şirketlerinin de bu süreçten olumsuz etkilendiğini belirten Musk, özellikle lojistik ve hammadde taraflarındaki krizin giderek büyüdüğünü ifade ediyor.

Elon Musk’ın tweetine gelen binlerce yorum arasında dikkat çeken paylaşımlar arsında, zayıf ara birimlerinin enflasyon karşısında dayanıksız bir performans sergileyeceği yönünde. Bu durum özellikle geleneksel yatırım araçlarından çok kripto para piyasalarına olan yönelimin artacağını gösteriyor.

t25-elon-musktan-yeni-yatirim-941.webp

Elon Musk’ın Yatırım Tecrübeleri

Enflasyon ortamının hâkim olduğu küresel para piyasalarında nasıl yatırımcı olunacağına dair deneyimlerini paylaşan Elon Musk, dolar yatırımına alternatif olarak fiziki konut alımı ya da hisse senedi alımını öneriyor.

Güvenli liman olarak hedef gösterdiği hissi senetleri ve fiziksel ürünlerin yanı sıra Bitcoin, Dogecoin ve Etherium gibi kripto para birimlerini de uzun vade de elinde bulunduracağının sinyallerini verdi.

Dünya devi otomobil şirketlerinden biri olan Tesla, mevcut Bitcoin varlıklarının piyasa değerini 1.99 milyar dolar olarak belirtiyor.

Elon Musk’ın Kripto Paraya Olan İlgisi Bitmek Bilmiyor

Elon Musk kripto para borsasına olan düşkünlüğü uzun yıllardır süregeliyor. Özellikle Bitcoin ve Dogecoin alımlarını her fırsatta sürdüren iş adamı, Tesla ürünlerinin bile Dogecoin ie alınabileceğine dair açıklamaları geçtiğimiz süreçte fiyatların ani yükselişe geçmesine neden olmuştu. Bitcoinde meydana gelebilecek enerji sorunlarına kalıcı çözüm bulunsa, Elon Musk Tesla otomobillerinin Bitcoin ile alınabileceğinin sinyallerini veriyor.

Bu haber toplam 261 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.