Emeklilere Müjdeli Haber! Ek Ödemeler Yapılmaya Başlanacak! Kim Ne Kadar Alacak

Emeklilere Müjdeli Haber! Ek Ödemeler Yapılmaya Başlanacak! Kim Ne Kadar Alacak

En son Ocak 2022 tarihinde yapılan asgari ücrete zamdan sonra son günlerde asgari ücrete yeni bir zam yapma gündeme geldi.

En son Ocak 2022 tarihinde yapılan asgari ücrete zamdan sonra son günlerde asgari ücrete yeni bir zam yapma gündeme geldi. Bu asgari ücrete yeniden zam müjdesi herkesi heyecanlandırdı. Emekli maaşlarına yapılan zamlar ve asgari ücrete yapılan zamlarda enflasyon sonrasında bir süre insanların elini rahatlatsa da yeterli gelmemeye başladı.

Emeklilere Ek Gelir Ödemesi Yavaş Yavaş Bankalar Tarafından Müjdeler Verilmeye Başlandı

Asgari ücretlilere gelen maaşlara zam müjdesi sonucunda emekli ücreti alanların da maaşlarına ek ödeme yapılacağı resmi olarak açıklandıktan sonra sırayla diğer bankalar tarafından da haber verilmeye başlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan anlaşmalar sonrasında ek ödemeler bazı bankalar tarafından emeklilere emekli maaşlarına yansıtılmaya başlandı. Bazı belirlenmiş bankaların müşterisi olan emekliler ek ödeme almak için Sosyal Güvenlik Kurumunun belirlediği bazı şartları sağlaması gerekir.

Sosyal Güvenlik Kurumunun belirlemiş olduğu şartlar ise ek gelir ödemesini almak için emekli maaşını yani aldıkları aylıklarını üç yıl boyunca aynı bankadan almış olması gerekir. Yani üç yıl boyunca aynı bankadan aylıklarını ödeme almayan emekliler bu ek gelir müjdesinden faydalanamayacaklar.

Emeklilere Gelen Ek Gelir Müjdesinden Faydalanmak İçin Yapılması Gereken Hususlar

Emekli maaşına ek ücret ödemesi almak için bankaya gitmeden önce kimlik kartınızı almayı unutmayın. Bir, iki yani birden fazla emekli ücret ödemesi almak istediğiniz zaman sadece bir tane ücret aylık almışsınız gibi tek ek ücret ödemesi yapılacaktır. Bu emekli maaşına yapılacak ek gelir ise emekli maaşını aldıktan sonra bankadan ek ücret talebinden bulunduğunuz zaman üç iş günü içerisinde emekli maaşı alanları hanesine rakamlar yansıyacaktır.

Ek gelirden yararlanmak için Emekli Bankacılığı promosyon taahhütnamesi belgesini imzalamak gerekir. Bu taahhütnameyi imzaladıktan sonra kişinin ölmesi sonucunda iptal edilecektir. Veya banka değiştirme ya da sosyal Güvenlik Kurumunun belirlediği sınırların dışına çıktığı zaman da talep ettiği Emekli Bankacılığı promosyon taahhütnamesi iptal edilme durumunda kalacaktır. Ama ne olursa olsun emekli ücreti alanları ve ek ödemeyi alanların ceplerini rahatlatacaktır.

Bu haber toplam 258 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.