Europen, Borsa İstanbul’un Artık Gözde Şirketlerinden Biri

Europen, Borsa İstanbul’un Artık Gözde Şirketlerinden Biri

Borsa İstanbul’a olan halka arzlar gerçekleşmeye devam ederken, yeni bir talep toplama süreci de Europen ’den geldi. Piyasalara girdiği ilk dakikadan itibaren gördüğü ilgi Borsa İstanbul camiasında da etkileyici bir etki bırakmasına neden oldu.

550 milyon lira değerindeki halka arz maliyeti ile birlikte yaklaşık 74 bin yatırımcı bu halka arz girişimine destekte bulundu.

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı konuya ilişkin açıklamalarında halka arz ile birlikte yeni yatırımlarında mutlaka şirket bünyesine katılacağının duyurusunu yaptı. Halka arz mevcut diğer yatırımlar için fon desteği niteliği kazanırken, kurumsal bir şirket kimliğine bürünmenin de şirkete çok büyük faydalar sağlayacağının altını çizdi.

466677.jpg

Borsa İstanbul’da Europen Talep Toplama ​​​​​​​Sürecini Sürdürüyor

Borsa İstanbul gongunun bu defa Europen için çalmasının ardından Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Ergun’da bazı açıklamalarda bulundu. Sürekli olarak yenilenen ve gelişen bir şirket olmanın hem kendi şirket bünyesine hem de paydaşlara olan katkılarının tam anlamıyla bir başarı hikâyesi özelliğinde olduğunu belirtti.

Faaliyetleri ile Türkiye’deki üretime ve büyümeye katkı sağlayan bir şirket olacağına dair güvenleri sonsuz olan Ergun, şirket büyüme oranının Türkiye ekonomisini de olumlu etkileyeceğini vurguladı.

Europen Yatırımcıları Her Daim Kazanacak

Sağlam bir çalışma prensibine bağlı olmanın sonuçlarını başarı ile aldıklarını belirten Europen Yönetim Kurulu Başkanı İdris Nebi Hatipoğlu, şirket başarısına ve prensiplerine yürekten inanan yatırımcılarında kazanacaklarını ifade ediyor. Halka arz talep toplama süreci sonrasında Borsa İstanbul piyasasında aktif bir şekilde yer almayı planlayan Eu​​​​​​​ropen, yatırımcısına en çok kazandıran şirketler arasında yer almayı hedefliyor.

borsa-istanbul-bist-kobi-yasam.jpg​​​​​​​Europen Halka Arz Süreci Bitti

Gerçekleşen halka arz ile birlikte Europen 16,25 fiyatı üzerinden yaklaşık 671 milyon TL talep toplamayı başarmıştır. Gösterilen ilgi sonucunda şirket halka arz oranını yüzde 20’lere kadar çıkarmıştır. Garanti Yatırım tarafından üstlenilen bu sorumlulu​​​​​​​k 2-3 Haziran tarihlerinde başarıyla sürdürülmüş ve tamamlanmıştır. Mevcut potansiyeli şimdilik Eskişehir’de 5 üretim tesisi ve 1550 personel olan şirket, ilerleyen dönemlerde büyük yatırımlara imza atılacağının sinyallerini vermeye devam ediyor.

Bu haber toplam 336 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.