Ev Almak İsteyenlere Halkbank'tan Müjdeli Haber Geldi! Düşük Faizli Ev Kredisi Fırsatı

Ev Almak İsteyenlere Halkbank'tan Müjdeli Haber Geldi! Düşük Faizli Ev Kredisi Fırsatı

Pandemi sürecinde ev fiyatlarının ciddi oranda artması ve kredi faiz oranlarının da ciddi bir şekilde yükselmesinden sonra ev almak isteyen vatandaşlar, konut kredisi çekme konusunda endişeli yaklaşıy...

Pandemi sürecinde ev fiyatlarının ciddi oranda artması ve kredi faiz oranlarının da ciddi bir şekilde yükselmesinden sonra ev almak isteyen vatandaşlar, konut kredisi çekme konusunda endişeli yaklaşıyorlardı. Bu duruma el atan Halkbankası, ev almak isteyen vatandaşlara düşük faizli konut kredisi kampanyası başlattı. Halkbank'tan Bu Sabah Müjde Geldi, Ev Almak İsteyenler Bu Kampanya İle Düşük Faizli Kredi Alacaklar. Konut kredisi alacak kişilere, hemen sonuç veren Halkbank, düşük faizli kredi başlattı. Konut kredisi alarak 120 ay ve 180 ay vadeli ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Halkbank, konut kredisi 2021 ödemeli olmak üzere yeni bir kredi kampanyası açıklamıştır. Kredi kampanyasında banka 120 ay vadeye kadar sizlerin ev sahibi olmanız için kredi başvurusu imkanı sağlayacaktır. Konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bankanın uyguladığı bazı politikalara olarak uygun müşteri olmanız gerekiyor. Halkbank konut kredisi başvurusu yapacak kişiler için başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Bu başvuru şartlarına uygun olmanız durumunda kredi kullanabilirsiniz.

Halkbank konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank konut kredisi başvurusu yapacak olan müşteriler gelir durumunun iyi olması gerekiyor. Gelir durumu en az 6 aylık sigortalı olan kişilerin veya emekli olan kişilerin başvuru yapılabilecekleri bir kredidir. Konut kredilerinde banka ayrıca kişinin kredi siciline bakarak da onay veriyor. Kredi başvurusu yapacak olan kişinin evli olması durumunda eş durumu da devreye girmektedir. Eş durumunda eğer eşinizin sicili kötü ise banka onay vermeyebilir. Ayrıca kredi kullanacak olan kişi eş rızası olmadan da konut kredisi alamaz. Eş rızası için bankaya eşinizi götürüp imza arttırmanız gerekiyor. Daha önce bankalardan icralık ve avukatlık olduysanız kara liste müşterisiyseniz bankadan onay alamazsınız.

Halkbank konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank üzerinden konut kredisi başvurusu yapacak olan müşteriler, 1.12 faiz oranları ile 120 ay ve 180 ay vadeli olmak kaydıyla kredi başvurusu yapabilirler. Kredi başvuruları sadece banka şubelerinden evraklarınız ile yapılmaktadır. Kimlik, gelir belgesi ve alacağınız evin tapu belgelerini verdikten sonra kredi değerlendirmesi yapılır ve değerlendirme sonucunda onay alırsınız kredinizi kullanabilirsiniz. Halkbank konut kredisi başvurusu yaptığınızda alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde doksanına kadar kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan kısmı da bankaya teminat olarak vermeniz gerekiyor. Ekspertiz değeri düşük olan yerlere daha düşük limitli krediler alırsınız. Bu yüzden alacağınız evin ekspertiz değerleri ile örtüştüğünü muhakkak kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü bankalar aldığınız ev fiyatı üzerinden değil bankanın kendi belirlediği ekspertiz fiyatı üzerinden sizlere kredi limiti veriyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.