Maliye Bakanı Nebati'den Vergi Hakkında Son Dakika Açıklaması! Son Tarih 31 Ocak Oldu

Maliye Bakanı Nebati'den Vergi Hakkında Son Dakika Açıklaması! Son Tarih 31 Ocak Oldu

Nureddin Nebati, son dakika açıklaması ile gündemde. Bakan Nebati resmi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Muhtasar ve Prim Hizmet beyannamelerinin ödeme süresinin 31 Ocak 2022’ye uzatıldığını söyledi…

Türkiye’de geniş bir kitleyi ilgilendiren vergilendirme ve ödeme süreçleri ile ilgili yeni bir karara imza atıldı. Son dakika açıklaması olarak haber kanallarında ve ulusal basında yer alan açıklamalar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den geldi. Bakan Nureddin Nebati, kişisel sosyal medya hesabından pek çok farklı kalemde vergi beyannamesinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Katma Değer Vergisi (KDV) ve Damga Vergisi’nin beyanname ile ödeme sürelerinin 31 Ocak gün sonuna kadar uzatıldığını açıkladı. Son dakika gelişmesi olarak yapılan paylaşımda ayrıca Muhtasar ve Prim Hizmet beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri de 31 Ocak 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Bakan Nebati Vergi Sürelerini Uzattı

thumbs-b-c-19d94709f36b6c13c7b67716e202f1e0.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, hatırlı olmasını temenni ederek vergi sürecindeki yeni kararı sosyal medya hesabından duyurdu. Buna göre son ödeme tarihi 26 Ocak 2022 olan pek çok ödemede, son tarih 31 Ocak 2022 gün bitimi olarak esneklik tanındı. Konuyla ilgili dikkat çeken bir paylaşım yapan Bakan Nebati şu ifadeleri kullandı: “Son günlerdeki olumsuz hava koşullarından dolayı 26 Ocak 2022 Çarşamba gün bitimine kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerini 31 Ocak gün sonuna kadar uzattık. Hayırlı olmasını diliyorum.”

“Olumsuz Hava Koşullarından Dolayı”

Bakan Nebati, vergi beyannamesi ile prim ödemelerinin son tarihinin 31 Ocak 2022’ye ertelenmesinin sebeplerin değindi. Maliye Bakanlığı kararı ile duyurulan bu son dakika haberine göre son ödeme süresinin Çarşamba gününden ay sonuna alınmasında son dönemdeki olumsuz hava koşulları etkili oldu. Bilindiği üzere yoğun kar yağışı nedeniyle bugün saat 13:00’e kadar şahsi araçların İstanbul trafiğine çıkması yasaklanmıştı.

Bu haber toplam 465 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.