Mevduat faizlerinde ok yaydan çıktı! TL birikimi olanlara 32 günlük yüksek faiz çılgınlığı

Mevduat faizlerinde ok yaydan çıktı! TL birikimi olanlara 32 günlük yüksek faiz çılgınlığı

Birikimlerini TL mevduat hesabında tutarak değerlendirmek isteyenlere gün doğdu. Bankaların 32 günlük TL mevduat faizindeki artış devam ediyor. İşte TL vadeli mevduat hesaplarına uygulanan güncel faiz oranları…

Son yılların zirvesine çıkan 32 günlük vadeli mevduat hesap faizleri, vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Birikimlerini Türk Lirasında tutarak enflasyona karşı korumak isteyen vatandaşlar, bankalardan gelen 32 günlük vadeli mevduat duyurularını takip ediyor. Birikimi olan ve nakit parası bulunan vatandaşlar, bankaların müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranlarını karşılaştırarak en fazla faiz veren bankayı tercih ediyor.

Türkiye’de hızla yükselen enflasyon karşısında TL birikimi olanlar bankaların mevduat faiz oranlarından faydalanarak birikimlerini değerlendirmek istiyor. 100 bin TL birikimi olan bir vatandaş için 32 günlük vadeli mevduat hesaplarında hangi banka ne kadar faiz veriyor? 32 günlük vadeli mevduat hesabı açmak isteyen müşteriler için bankaların yüzde kaç faiz uyguluyor?

Bankalar Vadeli Mevduat Faiz Oranlarını Yükseltti

Parasının değerini enflasyona karşı korumak isteyenler bankaların TL vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını yakından takip ediyor. Son dönemde bankalar faiz oranlarını yükselterek kendi içlerinde de adeta bir yarış yapar hale geldi. Pek çok banka yüzde 20 faiz oranının üzerine çıkmaya başladı. En yüksek vadeli mevduat kazancı için bankaların verdiği faiz oranları yüzde 22 seviyesinde bulunuyor.

Türkiye bankacılık sektöründe faaliyet gösteren özel bankalar arasında Burgan Bank, Anadolu Bank, Odeabank gibi bankalar mevduat faiz oranlarını güncelledi. Birikimini TL mevduat hesabında tutanlar için en yüksek vadeli mevduat faiz oranı yüzde 22.50 seviyesine kadar kazanç fırsatı sunuyor.

Bankaların Güncel Mevduat Faiz Oranları

Burgan Bank ON Hesap ile Odeabank Oksijen Hesap açan müşterilere 32 günlük vadeli TL mevduat faiz oranı olarak yüzde 22.50 oran sunuluyor. Bu durumda 100 bin TL’sini bankada mevduat hesabında değerlendiren müşteriler ayda 1873 TL faiz getirisi elde edebiliyor. Anadolubank Renkli Hesap, Akbank WinWin Hesap, Fibabanka Kiraz Hesap, N Kolay Bonu, İNG Bank e-Turuncu Hesap, HSBC Modern Hesap, QNB Finansbank Çift Sarılı Hesap ise müşterilerine yüzde 21 hoş geldin faizi veriyor.

Bu haber toplam 449 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.