Şakkadanak Necmettin Batırel Yeni Dolar Tahminiyle Herkesi Şaşırttı! Dolar Yükselecek Mi?

Şakkadanak Necmettin Batırel Yeni Dolar Tahminiyle Herkesi Şaşırttı! Dolar Yükselecek Mi?

Katıldığı televizyon programında “Şakkadanak dolar satarım” ifadesi ile gündem olan Necmettin Batırel’den çarpıcı dolar yorumu geldi. 2022 yılında Türkiye ekonomisinin uçacağını söyleyen Batırel dolar için fiyat verdi…

Ünlü ekonomist Necmettin Batırel, 2022 yılında dolar tahmini ile yine tüm dikkatleri üzerine çekti. Daha önce katıldığı bir televizyon programında Merkez Bankası adına “Şakkadanak 10 milyar dolar satarım” diyen Batırel, yine sosyal medyanın gündemine girdi. 2022 yılı için Türkiye ekonomisini değerlendiren ünlü ekonomist, bu yıl içinde Türkiye’nin uçacağını vurguladı.

“Yabancı Sermaye Gelmeye Başladı”

Şakkadanak lafıyla ünlü olan Necmettin Batırel, yabancı sermayenin ülke ekonomisine giriş yapmaya başladığını söyledi. Batırel ayrıca, BDDK2nın bazı ekonomist ve yazarlar hakkında suç duyurusunda bulunması ve dolar kurundaki gerileme hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı: “Türkiye’nin bugünkü durumu ile doların 18,75’e çıktığı günkü durumu aynı. Ekonomik göstergeler son derece sağlam. Reel Sektör Güven Endeksi 106 seviyesinde. Kapasite Kullanım Oranı 78,7’ye yükselmiş vaziyette.”

“Bütçe Son Derece Sağlam”

necmettin-batirel-kimdir-necmettin-batirel-nereli-kac-yasinda-necmettin-batirel-ne-is-yapiyor-h1638865927-3fa7a1.jpg

Batırel, “Bütçe 11 ayda 42 milyar lira açık vermiş, daha önce 245 milyar liralık açık ön görülmüştü. Bütçe son derece sağlam. Merkez Bankası’nın rezervleri 125 milyar dolara ulaşmış, bankalarda şirketlerin 90 milyar doları var” ifadeleri ile TL’nin 2022 yılında değer kaybetmeyeceğini söyledi. Batırel sözlerine şu şekilde devam etti. “Balon sönecek dedim, benle alay ettiler, paraşütsüz düşecek dedim yine alay ettiler. Sonunda haklı çıktı dediler. Ben doların değer kaybetmesinden değil, TL’nin değer kazanmasından son derece mutluyum.”

Dolar Fiyatında 9.5 TL Tahmini

Bazı ekonomist ve yazarların “TL sat, git dolar al” demesiyle hainlik yaptığını söyleyen Necmettin Batırel, 2022 yılındaki dolar tahminini yaptı. “Yazın bir tarafa: Dolar mart sonunda 9,5 liradır. Dövizleri bugünden satın kurtulun yoksa altında kalacaksınız... Koş Türkiye’m koş, kim tutar seni...” ifadelerini kullanan Necmettin Batırel’in bu tahmini vatandaşlar arasında çok konuşuldu. Geçmişte katıldığı bir tartışma programında döviz yükselişine karşı "Şakkadanak dolar satarım" diyen Necmettin Batırel, çarpıcı dolar tahmini ile bir kez daha gündem oldu.

Bu haber toplam 335 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.