1500 TL geri ödemesiz bir şekilde yardım ödemesi sağlanacak! ASHB şartlarını açıkladı

1500 TL geri ödemesiz bir şekilde yardım ödemesi sağlanacak! ASHB şartlarını açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardıma muhtaç olan vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Bakanlık doğrultusunda ihtiyaç sahibi ve dar gelirli olan ailelere 1500 TL geri ödemesiz bir şekilde yardım imkanı sunulacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardıma muhtaç olan vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Bakanlık doğrultusunda ihtiyaç sahibi ve dar gelirli olan ailelere 1500 TL geri ödemesiz bir şekilde yardım imkanı sunulacak. Karşılıksız ve geri ödemesiz yardım ile ilgili başvuru şartları ve diğer tüm detaylar belli oldu.

Devletin en önemli kurumları arasında yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda yardıma muhtaç ve dar gelirli olan vatandaşlara her ay düzenli bir şekilde sosyal yardım imkanları sağlanıyor. Belirlenmiş olan şartları taşıyan vatandaşlara sunulan sosyal yardım ödemelerine her gün bir yeni yardım ödemesi daha ekleniyor. Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı yeni yardım kampanyası ile ilgili bugün yeni bir duyuru yayınladı. Bakanlık belirlenmiş şartları taşıyan vatandaşlara geri ödemesiz ve karşılıksız tam 12 ay boyunca 1500 TL sosyal destek ödemesi yapacağını dile getirdi.

1500-tl-geri-odemesiz-bir-sekilde-yardim-odemesi-saglanacak-ashb-sartlarini-acikladi.jpg

Kira yardımı için başvuru şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden kira yardımının başvuru şartları detaylı bir şekilde ilan edildi. Dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlara verilecek olan kira yardımı için aranan şartlar ise şu şekilde:

Dul, emekli aylığı ve yetim aylığı almıyor olmak gerekiyor.

  • Herhangi bir iş yerinden sigortalı olmamak gerekiyor.
  • Yardım alacak vatandaşın hiçbir mal varlığına sahip olmaması gerekiyor.
  • Yapılan gelir testinin sonucunda fakirlik sınırının altında olması gerekiyor
  • Düzenli bir gelire sahip olmaması gerekiyor

Bu haber toplam 218 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.