Her Haneye 206 TL Fatura Desteği Geliyor! Beklenen Müjde Geldi! 206 TL Nasıl Alınacak

Her Haneye 206 TL Fatura Desteği Geliyor! Beklenen Müjde Geldi! 206 TL Nasıl Alınacak

Müjde! Elektrik faturaları için devletten flaş hamle geldi. Vatandaşların her geçen gün faturalar altında ezildiğinin farkında olan devlet, dar gelirli aileler için 206 TL elektrik faturası desteği hazırladı.

Müjde! Elektrik faturaları için devletten flaş hamle geldi. Vatandaşların her geçen gün faturalar altında ezildiğinin farkında olan devlet, dar gelirli aileler için 206 TL elektrik faturası desteği hazırladı. Faturalara gelen zamlar, artan tüketim miktarları hepimizi üzmeye devam ediyor. Devletin ise bu zamlara yönelik yaptığı bazı rahatlatma çalışmaları göze çarparken bugün yeni bir destek haberi daha geldi. Zaman zaman bu şekilde dar gelirli aileler için fatura destek haberleri duyuyoruz.

Şimdi ise belirlenen şartları taşıyan aileler elektrik faturası ile PTT şubelerine giderek bu destekten faydalanabilecekler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının resmi internet sayfasında, sosyal yardım programları başlığı altında gerekli bilgiler veriliyor. Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde bu tüketim destek parasının vatandaşı rahatlatması bekleniyor.

206 TL Fatura Yardımı Herkese

Faturalarını ödemekte zorlanan her aile 206TL’lik bu yardım parasından yararlanabilir. Daha önceden yardım alarak 3294 ve 2022 sayılı kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi haneler kapsamında bulunanların faydalanabileceği bu yardım parası araştırılıyor. Aile bireyleri sayısına göre verilecek tutar değişiyor. 1-2 kişilik ailelere 103 TL yardım yapılacak, 5 ve üzerindeki nüfusa sahip ailelerde ise bu tutar 206 TL’ ye kadar çıkıyor. Faturalardaki yükü bir nebze hafifletmesi beklenen bu yardım, vatandaşları çok sevindirdi. Ve hemen araştırmalar başladı.

Elektrik Faturası Yardımı Nasıl Alınabilir?

Yardım için herhangi özel bir başvuruya ihtiyaç yoktur. Hak sahipleri kimlik kartları ve elektrik faturalarıyla PTT şubelerine gittikleri takdirde, bu yardımdan faydalanabilecekler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sayfasında yer alan bilgilere göre hanede yaşayan kişi sayısına göre bu yardım tutarı değişirken, yardımların aylık olarak yapılacağı söylenmiştir. 5 ve daha üzerindeki nüfusa sahip aileler için ise yardım tutarı 206 TL’ye kadar yükseliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın resmi internet sayfasında yapılan tüm sosyal yardım programları mevcuttur. Düzenli olarak bakmakta fayda var, çünkü bu şekilde nakdi yardımlar sürekli güncellenebiliyor. Daha önce de yapılan doğalgaz desteği duyurulmuştu.

Bu haber toplam 232 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.