İBB Kara Kışta İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı! Yoğun Kar Altında Desteğe Devam

İBB Kara Kışta İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı! Yoğun Kar Altında Desteğe Devam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte şiddetini arttıran kar yağışına rağmen ihtiyaç sahiplerine verdiği desteği kesmedi. Soğuk havaların ve kar yağışlarının yaşandığı bu dönemde İBB ihtiyaç sahiplerini unutmayıp desteklere kaldığı yerden devam ediyor…

Özellikle yurt genelinde sert geçen kış mevsiminde ihtiyaç sahibi vatandaşların sesini duyan resmi kurumlar arasında İstanbul büyükşehir Belediyesi (İBB) de yer alıyor. Pandemi yüzünden ekonomik kriz yaşayan vatandaşlar, temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanırken, bir de kara kışta yakacak masraflarına yetişmeye çalışıyor. Vatandaşın ekonomik açıdan zor dönemden geçtiği bu günlerde soğuk havaların etkisi de mağduriyetlerin artmasına yol açıyor.

Sosyal devlet anlayışını benimseyen ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan pek çok kamu kuruluşu gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu dönemde dikkat çekiyor. Kara kışa aldırmadan muhtaç durumda olan vatandaşların yanında olmaya devam eden İBB, bu dönemde vatandaşlara yaptıkları yardımları aksatmadan sürdürüyor. İBB ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de kış paketi desteği büyük ilgi görüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kış Paketi Desteği

turk-kizilay-istanbulda-kar-yagisi-nedeniyle-mahsur-kalanlara-yardim-ulastirdi-1643068208-5375-w750-h562.jpg

İBB tarafından ihtiyaç sahibi ailelere kış yardımı yapılıyor. Kış aylarının çetin ve zorlu koşullarda yaşamını idame ettirmekte zorluk yaşayan ailelere İBB’den destek veriliyor. İBB kış aylarına özel kış paketi desteği ile muhtaç durumda olan vatandaşlara yardım ediyor. Sosyal yardım hizmetleri kapsamında İBB iştiraki olan işletmelerden vatandaşların ihtiyaçlarına indirim ve ücretsiz ürün temini yapılıyor.

İBB Sosyal ve Ekonomik Destek Programı, belediyenin resmi web sitesi üzerinden başvuruda bulunan vatandaşlara özel gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda İBB bünyesinde kentin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren Halk Ekmek, Halk Süt, Halk Bakkal ve Beltur gibi işletmelerde vatandaşlara önemli indirimler sunuluyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kış Paketi Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi de sert geçen kış aylarında vatandaşlara büyük kolaylıkla sunuyor. Soğuk kış aylarında vatandaşın Pandemi nedeniyle karşılamakta zorlandığı temel ihtiyaçları için sosyal yardımlar ara vermeden devam ediyor. Ankara Kara Kış Destek Paketi kapsamında ihtiyaç sahibi Başkent Kart kullanıcılarının kartlarına 500 T tutarında ödeme yapılıyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere 2.150 TL doğalgaz desteği de kış boyunca devam ediyor.

Bu haber toplam 527 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.