Bakanlık Tarihi Açıkladı! Atamalar Kura Yöntemiyle Yapılacak! Toplamda 958 Vatandaş Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Atanacak!

Bakanlık Tarihi Açıkladı! Atamalar Kura Yöntemiyle Yapılacak! Toplamda 958 Vatandaş Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Atanacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamusal istihdama yönelik önemli bir açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 27 Eylül'de yapılacak kura ile devlet korumasında yetişen 958 genç, kamu kurum ve kuruluşlarına atanacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamusal istihdama yönelik önemli bir açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 27 Eylül'de yapılacak kura ile devlet korumasında yetişen 958 genç, kamu kurum ve kuruluşlarına atanacak. Kamuya atanacak gençlerin başvuru tarihleri ​​8 – 20 Eylül olarak belirlendi. Bakanlık tarafından yapılacak atamaların ardından sonuçlar sosyalatama.aile.gov.tr ​​adresinden duyurulacaktır. Detaylar haberin devamında…

Devletin Koruması Altında Büyüyen Gençlere İstihdam

Devlet tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı devam etmektedir. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak personel alımlarında işe alım yapacak kurumun şartları değişiklik gösterebilmektedir. Şartlara uyan vatandaşlar ilgili ilana başvurarak aday olabilirler. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarına atanacağı açıklanmış, başvuru tarihleri ​​ise 8-20 Eylül olarak belirlenmişti.

bakanlik-tarihi-acikladi-atamalar-kura-yontemiyle-yapilacak-toplamda-958-vatandas-kamu-kurum-ve-kuruluslarina-atanacak.jpg

Hangi Meslek Grupları Atamaya Dahil Olacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kurum ve kuruluşlarında eğitim gören ve sosyal hizmet modellerinden yararlanan 958 genç görevlendirilecek. Kamuda sağlanacak istihdamla başvuran gençlerin atama törenleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın katılımıyla 27 Eylül'de noter huzurunda yapılacak.

Törende, mezuniyet durumlarına göre kamuda avukat, öğretmen, mühendis, eczacı, psikolog, diyetisyen, sosyolog, sağlık teknisyeni, teknisyen, tekniker, sağlık teknikeri ve memur olarak toplam 958 kişi görevlendirilecek. Randevu sonuçları sosyalatama.aile.gov.tr ​​adresinden duyurulacaktır.

Atama Tarihleri Ne Zaman Olacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında devlet korumasından yararlanan gençleri istihdam edecek. Bu kapsamda atamalar ise bakanlık yılda üç kez Mayıs,Eylül ve Aralık aylarında yapılması planlanmaktadır.

Bu haber toplam 167 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.