Bankaların Rekabetinde Artık Sona Geliniyor! Yeni Rakam 25 Bin TL!

Bankaların Rekabetinde Artık Sona Geliniyor! Yeni Rakam 25 Bin TL!

Emeklilik promosyon çıtası her geçen gün yükselirken kılıçlar bir kez daha çekiliyor. Eylül ayı sonuna kadar özel bankalar promosyon tutarını 25.000 TL'ye çıkaracak.

Emeklilik promosyon çıtası her geçen gün yükselirken kılıçlar bir kez daha çekiliyor. Eylül ayı sonuna kadar özel bankalar promosyon tutarını 25.000 TL'ye çıkaracak. Banka emeklilik promosyon ödemeleri yine de şiddetli rekabet halinde. Devlet bankaları katılmazken, özel bankalar arasındaki promosyon savaşında sürekli yeni veriler ortaya çıkıyor. Özel bankalar güncel açıklamalar da yayınladı. Son dakika raporlarına göre, bankalar emeklilik promosyonu ödemesini önemli ölçüde artırmayı planlıyor. Şu anda 10.000 Türk Lirası olan rakamlar ay sonunda 25.000'e ulaşacak.

Temmuz ayından sonra bankaların ara zammı yapmasıyla emekliyi yakalama telaşı başladı. Bankalar Eylül ayı kampanyalarını açıklarken ödeme tutarlarını 10.000 TL'ye kadar yükseltti. Ancak promosyon rekabeti devam etti. Yarış Eylül sonunda daha da kızışacak ve rakamlar daha da hızlı artıyor gibi görünüyor. Bankalardan gelen son bilgilere göre Eylül ayı maaş promosyonu için 25000 TL gibi meblağlar konuşuluyor. Elbette özel bankalar arasındaki bu rekabetten emekliler kazançlı çıkıyor.

Emekli Promosyonu İçin Rekabet Kızıştı

Temmuz ayında asgari ücret ve emekli maaşlarındaki artışların ardından bankaların iştahı arttı. Düzenli maaş müşterisi olan emeklileri kazanmak için özel bankalar resmen sinsi sinsi ilerledi. Ağustos ve Eylül aylarında birçok özel banka istatistiklerini revize ederek Maaş promosyonu olarak rekor ücretler ödemeye başladı. Ancak, Eylül ayında memurlara verilen maaş promosyonunun artması sonucu emeklilerin beklentileri de arttı. Çünkü kamuda ve ticari sektörde çalışanlara ödenen en yüksek promosyon seviyesi şu anda 41 bin TL.

bankalarin-rekabetinde-artik-sona-geliniyor-yeni-rakam-25-bin-tl.jpg

Eylül Sonunda Büyük Artış Bekleniyor

Raporlara göre, bankaların emeklilik promosyon tutarı Eylül ayı sonuna kadar 25.000 lirayı geçebilir. Hâlâ emekli maaşını taşımayanlar, bunu hemen yaparlarsa bu ödemeden yararlanacaklardır. Ancak, maaşınızı taşısanız ve promosyon ödemesi alsanız bile cayma seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Yani daha yüksek teklifi olan bir bankaya gidebilir ve promosyonu iade ederek yüksek promosyon potansiyelinden yararlanabilirsiniz.

Bu haber toplam 225 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.