Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Dakika Müjdesini Verdi! Herkesi İlgilendiriyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Son Dakika Müjdesini Verdi! Herkesi İlgilendiriyor!

Kabine toplantısının ardından öğrenciler, muhtaç aileler, çiftçiler ve milyonlarca başka kişi harika haberler aldı.

Kabine toplantısının ardından öğrenciler, muhtaç aileler, çiftçiler ve milyonlarca başka kişi harika haberler aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından bir açıklama yaptı. Milyonlarca vatandaşı etkileyen zam ve yeni kısıtlamaların duyurusunu, "Bugünkü kabine toplantısının keyifli geçtiğini" belirterek müjdeli haberler listesine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı.

Sosyal Yardımlara Zam Geliyor

Açıklamada, yurt dışında istihdam edilen çalışanlara ödenen kazançları vergiden muaf tutan üç yeni düzenlemenin yanı sıra çalışanlara 1000 TL'ye kadar elektrik ve doğalgaz desteği için vergi muafiyeti getirildiğini kaydetti. Ayrıca 2022 yılında insani yardım projelerine ayrılan bütçenin 6 milyar liradan 11,5 milyar liraya çıkarıldığını hatırlattı. Eşi vefat etmiş kadınlara yapılan yardımlar 1000 Lira, yetim yardımı 600 Lira, ev tamirat yardımı 75.000 Lira, prefabrik ev yapma yardımı 150 bin lira, betonarme ev inşaat yardımı 200 bin lira olarak açıklandı. Bunlar en sık talep edilen devlet yardımlarından bazılarıdır. Ek olarak sağlık yardımının 400 liraya, şartlı sağlık yardımının da 100 liraya çıkarıldığını açıkladı.

cumhurbaskani-erdogan-son-dakika-mujdesini-verdi-herkesi-ilgilendiriyor.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanılanın aksine hak ve ihtiyaçları olan tüm vatandaşlara sosyal yardım yapıldığını söyledi. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri olan doğal gaz kullanımına destek konusunda da dinleyicileri bilgilendirdi. Bu yardım için başvurular Şubat ayından bu yana kabul edildi ve 311.000 hane şimdiden ilk ödemelerini aldı. Bu yardım sadece ev sahipleri için mevcuttu. Yeni düzenleme sayesinde kiracılar da artık bu yardımdan yararlanabiliyor. Ayrıca 2022 yılında doğal gaz kullanımına yönelik destek miktarı 900 liradan 2.500 liraya yükseltilmiştir. Duyuruya göre, kronik hastaları ve yaşam destek ekipmanı olan hanelere %5 daha eklenecek. Recep Tayyip Erdoğan, insanlara kışın ve karda sıcacık bir yaşam alanı vermeyi taahhüt ettikleri için toplam 3 milyar liralık doğal gaz sektörüne yardım edeceklerini açıkladı.

Bu haber toplam 241 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.