Emeklilere Müjde! Yeni Zamlı Emekli Maaş Tablosu Açıklandı!

Emeklilere Müjde! Yeni Zamlı Emekli Maaş Tablosu Açıklandı!

Milyonlarca emekli, 2023 yaklaştıkça maaş artışını düşünüyor ve araştırıyor. Konu sonunda açıklığa kavuşturuldu.Ocak ayında emekli maaşları artacak ve her artış ayrı ayrı hesaplandı.

Milyonlarca emekli, 2023 yaklaştıkça maaş artışını düşünüyor ve araştırıyor. Konu sonunda açıklığa kavuşturuldu. Ocak ayında emekli maaşları artacak ve her artış ayrı ayrı hesaplandı. Yaklaşan yeni yıl emeklilerin maaş artışına odaklanmasına neden olsa da, en çok araştırılan konulardan birinin emekli maaşlarına yapılacak zam oranının ne kadar olacağı olduğu belirtildi.

Altı Aylık Enflasyona Göre Zam Uygulanacak

2023'te emeklilik zammı ile ilgili bazı bilgiler gündeme gelmeye başladı. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşları Ocak'ta Temmuz-Aralık dönemi için 6 aylık enflasyon oranı ile Ocak-Aralık dönemi için 6 aylık enflasyon oranları ile Temmuz'da artırıldı. Temmuz ayında Haziran ve Ağustos aylarındaki artışın ardından Haziran. Temmuz ayına göre enflasyon farkları toplandığında TÜİK tarafından enflasyonda yüzde 3,83'lük bir artış tahmin edildiği bildirildi. Son 4 aylık enflasyon farklarının önceki aylara göre toplanıp 3,83'e eklenmesinin 6 aylık enflasyon farkını alacağı da belirtildi.

emeklilere-mujde-yeni-zamli-emekli-maas-tablosu-aciklandi.jpg

Yüzde 15 Zam Gelişmesi Yaşandı

Milyonlarca kişiyi etkileyen asgari ücret, açıklanan resmi rakamlara göre Temmuz ayındaki geçici artışla birlikte 5 bin Türk Lirası olarak güncellendi. SSK ve BAĞ-KUR emekli maaşları yüzde 42,35, memur ve emekli memur maaşları ise yüzde 41,69 arttı. 2022'nin ilk yarısındaki enflasyon farkına göre devlet memurlarının yüzde 41,69, emeklilerin ise yüzde 42,35 zam alacağı tahmin edildi. Enflasyon yüzde 15 olursa, memurların en az yüzde 15 zam alacağı tahmin ediliyor.

Güncel maaş oranı 3500 TL - 2 aylık orana göre zam sonrası yeni maaş tutarı ise 3635 TL

Güncel maaş oranı 4000 TL - 2 aylık orana göre zam sonrası yeni maaş tutarı ise 4154 TL

Güncel maaş oranı 4500 TL - 2 aylık orana göre zam sonrası yeni maaş tutarı ise 4673 TL

Güncel maaş oranı 5000 TL - 2 aylık orana göre zam sonrası yeni maaş tutarı ise 5193 TL

Güncel maaş oranı 5500 TL - 2 aylık orana göre zam sonrası yeni maaş tutarı 5712 ise TL

Bu haber toplam 283 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.