Eşini Kaybeden Kadınlara Konut Desteği Sağlanacak! Şartlar Belli Oldu!

Eşini Kaybeden Kadınlara Konut Desteği Sağlanacak! Şartlar Belli Oldu!

Eşini kaybeden kadınlara devletten konut yardımı yapılacak. Konuyla ilgili olarak aile bakanlığı yazılı bir açıklama yaptı. Eşini kaybeden hanımların 300.000 TL'lik destek ödemesinin tamamı hesaplarına yatırılacaktır.

Eşini kaybeden kadınlara devletten konut yardımı yapılacak. Konuyla ilgili olarak aile bakanlığı yazılı bir açıklama yaptı. Eşini kaybeden hanımların 300.000 TL'lik destek ödemesinin tamamı hesaplarına yatırılacaktır. Eşini kaybeden kadınlara devlet tarafından konut yardımı yapılıyor! 300.000 TL'nin ücretsiz dağıtım şartları belirlendi. Devlet, hiçbir gelir kaynağı olmayan dul kadınlara konut yardımı yapacak. 300.000 TL konut desteği sağlanacak. Konuyla ilgili son dakika açıklamaları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Derya Yanık'tan yapılan açıklamaya göre, eşleri vefat ettikten sonra sosyal yardım alan kadınlar için önemli bir destek sistemi kuruldu. Bakan Yanık'a göre, 2023 konut destek programı kapsamında eşini kaybeden ve sosyal yardım alan kadınlara da yardım yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dul kadınlara cesaret verici sözler söyledi. Konut destek programı kapsamında eşini kaybeden ve sosyal yardımdan yararlanan kadınlara 300.000 TL konut desteği sağlanacak. Bakan gerekli şartların her birini birer birer açıkladı. Uygunluk şartlarını yerine getiren herhangi bir kadın konut yardımına başvurabilir.

esini-kaybeden-kadinlara-konut-destegi-saglanacak-sartlar-belli-oldu.webp

Başvuru Şartları Duyuruldu

Eşini kaybeden ve devletten sosyal yardım alan kadınlar için konut destek programı başvuru koşulları açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a göre, konut destek programı kapsamında eşi vefat eden kadınlara tam tamına 607 milyon maddi yardım yapılacak. Yani her eve 300.000 TL ödeme yapılacak. Ancak bu yardımı alabilmeniz için şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Aile Bakanı'na göre, evde destek projesi kapsamında yardıma hak kazanabilmek için bir kadının ölmüş bir eşi, 18 yaşından küçük en az üç çocuğu olması ve sosyal yardım alması gerekiyor.

Bu haber toplam 336 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.