SGK Yeni Bir Müjde Duyurdu! 65 Yaşından Küçük Olan Her Vatandaşı İlgilendiriyor! 7 Ekim'de Bitiyor!

SGK Yeni Bir Müjde Duyurdu! 65 Yaşından Küçük Olan Her Vatandaşı İlgilendiriyor! 7 Ekim'de Bitiyor!

Sosyal Güvenlik Kurumuna 341 yeni memur alımı yapılacak. SGK online başvuru ekranı an itibariyle açık. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na (SGK) atanmak üzere personel alımı yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumuna 341 yeni memur alımı yapılacak. SGK online başvuru ekranı an itibariyle açık. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na (SGK) atanmak üzere 171 destek personeli, 102 büro personeli, 59 güvenlik görevlisi ve 9 teknisyen alımına ilişkin duyuru Resmi Gazete'nin çeşitli ilanlar bölümünde yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? Başvuru süreci, gereken şartlar ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında...

SGK Personel Alımı İçin Genel Şartlar

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşıması, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emekli, yaşlılık veya malullük aylığı almamış (dul ve yetim aylığı hariç) , 65 yaşını doldurmamış, arşiv araştırmasını yaptırmış olması ve olumlu sonuç almış olması, görevlerini sürekli olarak yerine getirmelerine engel bir sağlık sorunu bulunmaması gerekmektedir.

sgk-yeni-bir-mujde-duyurdu-65-yasindan-kucuk-olan-her-vatandasi-ilgilendiriyor-7-ekimde-bitiyor.jpg

Ayrıca adayların alımı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 25 Ekim 2020(Ön Lisans) – 22 Kasım(Ortaöğretim) tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre yapılacak. Adayların Kpss 2020 P94, P93 ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları şartı aranacaktır.

Başvuru Yöntemleri

Adaylar başvurularını 30 Eylül - 07 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında SGK Dış Sınav Başvurusu üzerinden online ortamda yapabileceklerdir. Kargo veya elden posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Tamamen online ortamda yapılacak başvuru için vatandaşlar kolları sıvadı. Başvurusu onaylananlar rahat bir nefes alacak.

Kadrolar Neler?

  • 2'si Sekreter,4'ü Dağıtıcı,118'i Temizlik Personeli,19'u Şoför, 15'i Aşçı,7'si Aşçı Yardımcısı,4'ü Basit Bakım personeli,2'si Bulaşıkçı olmak üzere 171 Destek Personeli
  • 102 Büro Personeli
  • 59 Güvenlik Görevlisi
  • 8'i Elektrik ve Elektronik ve 1'i Makina olmak üzere 9 Teknisyen

Bu haber toplam 184 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.