Kurtlar Vadisinde Süleyman Çakır Şoku! Öldüğü Günden Beri Düzenli Yapılıyor

Kurtlar Vadisinde Süleyman Çakır Şoku! Öldüğü Günden Beri Düzenli Yapılıyor

Türk izleyicisinin dizi karakterleri ile arasında kurduğu bağ her zaman şaşırtıcı oldu. Bunu Süleyman Çakır karakterinin ölümünün aradan on sekiz yıl geçmesine rağmen hala anılmasından da anlayabiliriz.

Türk izleyicisinin dizi karakterleri ile arasında kurduğu bağ her zaman şaşırtıcı oldu. Bunu Süleyman Çakır karakterinin ölümünün aradan on sekiz yıl geçmesine rağmen hala anılmasından da anlayabiliriz. Süleyman Çakır 2003 ve 2005 yılları arasında yayınlanan televizyon dizisi Kurtlar Vadisi'nin en önemli karakterlerinden birisiydi.

Oktay Kaynarca bu karakteri o kadar başarılı canlandırdı ki hayatının geri kalan dönemlerinde de hep benzer rollerde yer aldı. Kurtlar Vadisi'nin asıl başrolü Necati Şaşmaz'ın canlandırdığı Polat Alemdar olsa da dizide de onun en yakın arkadaşı olan Süleyman Çakır daha çok hatırda kaldı.

Süleyman Çakır'ın Ölümü

Süleyman Çakır'ın ölümünün ardından on sekiz yıl geçti ve hayranları sosyal medyada yine onu anmayı ihmal etmedi. Geçen hafta Çakır'ın ölümünü hatırlayan hayranları pek çok paylaşımda bulundu. Kaynarca'nın canlandırdığı Çakır dizide mafya hesaplaşması sonucu katledilmiş ve intikamı da arkadaşı Polat Alemdar tarafından alınmıştı.

Kaynarca'nın ve Çakır'ın diziden ayrılmasıyla birlikte dizinin müdavimi olan çoğu kişi tepki göstermiş ve diziyi izlemeyi bırakmıştı. Hatta Çakır için gıyabında bir cenaze töreni düzenlenip mevlit okutanlar da olmuştu. Pek çok gazetede Çakır'ın ölüm ilanları yayınlanmıştı. Anlaşılan o ki bu ölüm dizinin hayranları tarafından hala akıllarda ve Kaynarca'nın canlandırdığı bu karakter hala unutulmadı.

Süleyman Çakır Kimdi?

Süleyman Çakır dizide çok küçük yaşlarda babasının ölümüne şahit olan ve kardeşini döven polisi öldürmesiyle birlikte ıslahevi ve hapishaneyle tanışan bir karakterdi. Ünlü bir mafya babası olan Laz Ziya'nın kızıyla evlenmesiyle birlikte mafyaya katılması ve oradaki yeri iyice belirginleşmişti.

Eşi, baldızı ve kayınpederi ile her zaman gelgitli bir ilişkisi olan Çakır'ın en yakın arkadaşı ise yine devlet adına çalışan ve bunun için estetik ameliyat ile tüm görüntüsü değiştirilen Polat Alemdar'dı. Uzun zaman geçmesine rağmen karakterin unutulmamasının en büyük nedeni tabi ki Kaynarca'nın bu rolü çok başarılı canlandırmasıdır. On sekizinci yılında bile onu anan hayranlarından bazıları İstanbul'un on sekiz yıldır sahipsiz olduğunu belirtmiş ve Çakır'a olan özlemini dile getirmiş.

Bu haber toplam 165 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.