GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 16:08   Güncelleme : 19-04-2021 16:08

DOGE Coin Hakkındaki Büyük Haber Asılsız Çıktı! First Squawk Yanılttı!

Chicago merkezli türev ürün borsası CME Group, 18 Nisan tarihinde oldukça çarpıcı bir iddia ile gündeme getirildi. Bir hesap, DOGE vadeli işlem sözleşmelerinin CME tarafından piyasaya sürüleceğini duyurdu.

DOGE Coin Hakkındaki Büyük Haber Asılsız Çıktı! First Squawk Yanılttı!

18 Nisan tarihinde kripto yatırımcıları tarafından sıkça takip edilen bir hesap, CME’nin DOGE vadeli işleme sözleşmelerini piyasaya süreceği haberini aktardı. Hesap daha önce ise BTC ve ETH sözleşmelerinin piyasa sürüleceğinden söz etmişti. Diğer yandan hesabın gerçekleştirdiği yorumlar ise CME tarafından yalanlandı.

CME Açıklaması: Haber Asılsız!

Son dakika verileri ile öne çıkan ve kripto para yatırımcılarınca takip edilen First Squawk hesabı, 18 Nisan’da bir paylaşım yaptı. CME’nin yakında DOGE vadeli işlem sözleşmelerini piyasa süreceğini duyurdu. Birçok yatırımcı ise bu tüyoya göre yön alabilecek bir seviyede duruyor. Ancak CME açıklama yaparak böyle bir amaçlarının olmadığını ifade etti. CME’ye göre First Squawk hesabı yüksek olasılık ile hacklenmiş olabilir.

The Block Açıklama Yaptı!

The Block tarafından aktarılan bilgilere göre DOGE badeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürülmesi gibi bir gelişme söz konusu değil. Hatta DOGE geliştiricilerinin bile bu konu hakkında bilgileri olmayabilir. 2017 senesinde Bitcoin vadelilerini 2021 senesinde ise ETH vadeli sözleşmelerini piyasa çıkaran CME’nin DOGE için bu adımı atması zor görülüyor.

Adres ABD Hazine Bakanlığı Hakkında Yanıltmış!

First Squawk, 17 Nisan tarihinde ABD Hazine Bakanlığı’nın belirli finans kurumlarını Bitcoin kullanarak kara para aklamak ile suçladığını haber yapmıştı. Bu haber servisi de asılsız çıkarken, Bitcoin fiyatlarının birden düştüğü gözlemlenmişti. Kripto para dünyasının önemli isimleri ise bu adresin sansasyon yaratmaya çalıştığını ifade ederek yatırımcıları uyarıyorlar.

Haber DOGE Coin Değer Kaybını Tetikledi

Bugün basına yansıyan bilgilere göre DOGE Coin hakkında adresçe yayınlanan haberin asılsız olduğu ortaya çıktı. DOGE Coin ise haber ardından kısa süreli bir değer kaybı yaşadığında, aslında gündemin ne yöne çekilmek istendiği anlaşıldı. Analistler First Squawk üzerinden takip edilen gündeme dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler. Verilen haberlerin asılsız olduğu ise yatırımcı için net bir açıklama yapan CME’nin aracılığıyla anlaşıldı.