MAGAZİN
Giriş Tarihi : 08-04-2021 17:05   Güncelleme : 08-04-2021 17:05

Erdal Özyağcılar Yaşamından ve Kariyerinden Samimi Açıklamalarla Bahsetti

Ekranların sevilen yüzlerinden, usta oyuncu Erdal Özyağcılar katıldığı programda hayatına ve kariyerine yönelik açıklamalarda bulundu. Armağan Çağlayan’ın hazırlayıp sunduğu programa katılan Özyağcılar, gençliğinde yokluk içinde büyüdüğünü ve zor zamanlar geçirdiğinden bahsetti. Kendisinin varlıklı bir ailede dünyaya gelmesine rağmen babasının kendisinin şımarmaması için son derece az harçlık verdiğini belirten Özyağcılar samimi açıklamalar yaptı.

Erdal Özyağcılar Yaşamından ve Kariyerinden Samimi Açıklamalarla Bahsetti

Ağabeyinin de küçük yaşlarda aşırı kilo sebebiyle vefat etmesinin ailesinde bir travmaya yol açtığını söyleyen Özyağcılar, bu durumun beslenmesi üzerinde de olumsuz etkiler yarattığını söyleyerek: “Sadece yaşamama yeterli olacak şekilde beslediler ve bu durum da 13 yaşına kadar devam etmiş oldu,” dedi.

“Varlık İçinde Yokluk Yaşadım”

Katıldığı programda yaşamına dair en çok merak edilenlere yanıt veren usta oyuncu Özyağcılar, küçüklüğünde ağabeyinin obezite yüzünden vefat etmesinin ailesinde bir travmaya yol açtığını ve kendisinin de benzer bir akıbet yaşamaması için son derece kısıtlı beslendiğinden bahsetti. Hiç tanımadığı ağabeyinin, 11 aylıkken vefat etmiş olmasının ailede büyük bir üzüntü yarattığını belirten Özyağcılar bu olayı şu sözler ile ifade etti: “Ailemin, ben doğmadan önce Mustafa isimli bir çocukları varmış. Çocuk çok güzel doğmuş, gözleri masmaviymiş. Fakat çok iştahlıymış ve devamlı mama yemiş. O anda bir şeyler olmuş, adeta çocuk fazla yemekten çatlamış. Babaannem bu olayı ‘biz yedirmekten çocuğu çatlattık’ diye anlatırdı. Öyle bir yedirmişler ki çocuk bayağı kilo almış. Tabi daha sonra ben doğuyorum, babaannem de ‘Aman’ diye olaya müdahale ediyor, bu sefer de tam tersi çok az yedirmeye başlamışlar. Yani varlık içinde yokluk yaşadım,” dedi.

“Ayağı Hoşuma Gitti, Bu İş Olur Dedim”

Deneyimli oyuncu Özyağcılar aynı zamanda eşi ile tanışma hikayesinden de bahsetti. Üniversite yıllarında tanıştıklarını ve mutluluklarının çok uzun bir zamandır devam ettiğini belirten oyuncu, eşiyle tanışma hikayesinde şu ifadeleri kullandı: “Ben ayağı çirkin olan birisiyle yapamam diyordum. O zamanlarda da Güzin’den hoşlanıyordum. Bunu arkadaşlarıma da söylemiştim. O zaman arkadaşlar da bana ‘biz onu yatıralım sen de ayaklarına bakarsın’ dediler. Tuttular zavallı Güzin’in çizmelerini çıkardılar ve ben de ayaklarına baktım, o zaman bu iş olur dedim,” şeklinde konuştu.