GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2021 10:03   Güncelleme : 17-04-2021 10:03

Erkan Oğur, Hatalı Davrandığını Söyledi ve İçinin Cız Ettiğini Belirtti!

Sosyal medyanın gündeminde olan ünlü müzisyen Erkan Oğur, yaptığı açıklamalar ile hata yaptığını belirtti. Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın’ın Hiç Oldum isimli şarkısına düzenleme yapan Erkan Oğur, bu davranıştan ötürü bir kesimin tepkisini çekmişti. Gündeme oturan Oğur, gelen tepkiler üzerine açıklama yaparak “Hata etmiş olabilirim” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda Oğur “Sadece bir stüdyo işiydi, benim için bundan öte bir şey değildi,” açıklamalarını yaptı.

Erkan Oğur, Hatalı Davrandığını Söyledi ve İçinin Cız Ettiğini Belirtti!

İbrahim Kalın’ın Hiç Oldum şarkısına düzenleme yapan Erkan Oğur, bu düzenleme sonrasında sosyal medyadan tepki çekti. Şimdiye kadar muhalif kimliği ile tanınan ünlü müzisyenin Kalın’ın şarkısına neden düzenleme yaptığını merak eden sosyal medya kullanıcıları kendisine tepki gösterdi.

“Öylesine Bir Stüdyo İşiydi”

Gelen tepkiler üzerine bir gazeteye açıklamalarda bulunan Oğur şu ifadeleri kullandı: “Öylesine bir stüdyo işiydi aslında. Benim için bundan öte bir şey değildi,” dedi. Şarkıya düzenleme yapmadığını da belirten Oğur “Müzikle ilgili bir yaklaşımın temelinde, İbrahim Kalın’ı bağlama seven, halk müziği ile ilgili birisi olarak gördüğü için” yardımda bulunduğunu da belirtti.

İbrahim Kalın’ın kendisini arayarak ricacı olduğunu da belirten Oğur, bunun üzerine ise “Kendisi de arayıp ricacı oldu. Çalarsam çok mutlu olacağını ifade etti. Ben de benim için bağlama çalıp halk müziği seven İbrahimsiniz. Elbette çalarım dedim. Fakat çalan müzisyen arkadaşlar daha önceden bu konuyla ilgili bilgiydiler sanırım. Daha önce çalışma yapılmış. Müzik de hazırlanmış. Sağına soluna da benim bir şeyler eklememi istediler, ben de dokundum,” dedi.

“Neyi Çaldığımı Hatırlamıyorum”

Projenin üzerinden yaklaşık olarak iki yıl geçmiş olduğunu da ifade eden Oğur “Ne çaldığımı bile unuttum” dedi. Oğur açıklamalarına şöyle devam etti: “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var burada diye. Belki benim de hatam olabilir, böyle bir şeyi kabul etmiş olmak. Ben sadece müzik tarafına baktım. İnsanlar ise başka tarafa çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti uyguladığı politikalar yüzünden tasvip eden birisi değilim,” şeklinde konuştu. Ayrıca Oğur kendisine verilen Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü’nü kabul etmediğini de belirtti.