KADIN
Giriş Tarihi : 25-02-2021 19:30   Güncelleme : 25-02-2021 19:50

Kaş Nasıl Kalınlaştırılır? Kalın Kaş İçin Öneriler

Eskiden ince ve kavisli kaşlar modayken, günümüzde ince kaşlar yerini kalın ve dağınık kaşlara bıraktı. Pek çok kadın kaşlarını özellikle kalın göstermek için farklı yöntemler kullanmaktadır. Hemen herkes makyaj artistlerinden esinlenerek kaşlarını kalın göstermenin yollarını araştırmaya çalıştı. Biz sizler için bugün kaş kalınlaştıran yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Kaş Nasıl Kalınlaştırılır? Kalın Kaş İçin Öneriler

Adından sıklıkla bahsettiren makyaj artistleri geçen yıllarda ince kaşların yüz hatlarının yapısını bozduğunu ve yeni sezonda kalın kaşların moda olacağını söylemişti. 2019 yılı içinde başlayan bu moda akımına sizde uyarak kolaylıkla kaşlarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Seyrek kaşlara sahip olan kişilerin korkulu rüyası olan ince kaşınızı kolaylıkla kalınlaştırabilirsiniz. İşte, Kaş Kalınlaştırma Yolları: 

Doğal Şekli Bozmadan Çizgiler Çekin

Ünlü makyaj artisti Wendy Rowe’a göre, kaşları kalın göstermenin en kolay yolu yapısını bozmadan ince çizgilerle belirginleştirmek. Bu adımı kolaylıkla yapmak için kaliteli bir kaş kalemi kullanabilirsiniz.

Likit Kalemleri Kullanın

Kaşlarınızla olan boşlukları doldurabilmeniz ve doğal bir görünüm oluşturabilmeniz için pudra ürünler kullanmak yerine likit kalemleri kullanmalısınız.

Bir Ton Açık Renk Kullanın

Dünyaca ünlü makyöz Charlotte Tilbury’e göre kaşlarınızı dolgun göstermek için kaş tonunuzdan bir ton açık renkteki ürünleri kullanmalısınız.

Kaşlarınızı kalınlaştırmak için ayrıca kaş kalemleri, kaş farları kullanabilirsiniz. Kaş renginizi kırmak istiyorsanız daha açık, koyulaştırmak istiyorsanız daha koyu renkler tercih edebilirsiniz.