MAGAZİN
Giriş Tarihi : 08-04-2021 18:02   Güncelleme : 08-04-2021 18:02

Kerem Bürsin İfadeleri Yüzünden Özür Diledi! Ünlü Oyuncu Hatalı Olduğunu Söyledi

Sen Çal Kapımı dizisiyle tanınan ve ilgiliyle takip edilen oyuncu Kerem Bürsin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile gündem olmuştu. Bürsin, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden yaptığı yayında kafeye gidenlere “salak” demiş ve sonrasında ise büyük tepki çekmişti. Gelen tepkilerin büyüklüğünü görünce ünlü oyuncu geri adım atarak sözleri yüzünden özür dilemek durumunda kaldı.

Kerem Bürsin İfadeleri Yüzünden Özür Diledi! Ünlü Oyuncu Hatalı Olduğunu Söyledi

Ekranların sevilen dizisi Sen Çal Kapımı dizisinde başrolde oynayan Kerem Bürsin, sosyal medya hesabından, dizinin bir diğer başrol oyuncusu Hande Erçel ile canlı yayın yaptı. Canlı yayın esnasında hakkında merak edilenleri yanıtlayan Bürsin’e bir takipçisi tarafından salgın dönemi soruldu. Buna yönelik olarak da Bürsin gündem oluşturacak açıklamalar yapmıştı.

“Kusura Bakmayın Ama Siz Salaksınız”

Yaptığı canlı yayında bir takipçinin salgın döneminde yaşananlar üzerine soru yöneltmesi üzerine Bürsin, çok ağır ifadeler kullanmıştı. Maske takmayanlara yönelik hakaretler eden Bürsin, konuyla ilgili olarak şu sözleri kullanmıştı: “Mesela şimdi kafelere gidip oturuyorsunuz ya… Maskelerinizi de buralarda çıkarıyorsunuz. Kusura bakmayın ama siz salaksınız. Üzgünüm ama salaksınız. Ailelerinizi ve başka insanları bir düşünün,” demişti.

Bürsin’in bu ifadeleri ise kısa süre içinde sosyal medyada gündeme oturmuş ve büyük tepki çekmişti. Pek çok kullanıcı Bürsin’e tepki göstermiş ve özür dilemesini istemişti. Bürsin gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaparak kullandığı ifadelerin yanlış olduğunu belirtti.

“Doğru Tercih Değildi”

Bürsin gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı ve bu ifadeleri yüzünden özür diledi. Bürsin şu ifadeleri kullandı: “Ne yazık ki dün kullanmış olduğum ‘salak’ kelimesi doğru ve hoş bir tercih değildi. Bu yanlışım yüzünden özür diliyorum. Özellikle son bir yıldır salgın döneminde olduğumuz için bu süreç kimse için kolay geçmiyor. Bunu önleyecek ve yayılmasını engelleyecek tek şey de maske olarak öne çıkıyor. Günlük vaka sayısında dünyada ilk sıraya yükseldiğimiz için bu dönemde çok hassas hale geldim. Bunun yayılmasını önlemek için de maske takmak gerekiyor. Kendimiz de sette maske takıyoruz. O yanlış kelime için tekrar özür diliyor, maske takmaya tekrar dikkat çekiyorum,” dedi.