SİYASET
Giriş Tarihi : 19-03-2021 23:36   Güncelleme : 19-03-2021 23:36

Milletvekilliğinden Düşürülen Ve Eyleme Başlayan Gergerlioğlu, Mecliste Yattığı Yatağı Gösterdi!

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu Milletvekilliğinden düşürülmesinin ardından mecliste eylem yapmaya başlamıştı. Meclisteki eylemine devam eden Gergerlioğlu 2 gündür TBMM’den ayrılmıyor.

Milletvekilliğinden Düşürülen Ve Eyleme Başlayan Gergerlioğlu, Mecliste Yattığı Yatağı Gösterdi!

Milletvekilliğinden Düşürülen Ve Eyleme Başlayan Gergerlioğlu, Mecliste Yattığı Yatağı Gösterdi!

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu Milletvekilliğinden düşürülmesinin ardından mecliste eylem yapmaya başlamıştı. Meclisteki eylemine devam eden Gergerlioğlu 2 gündür TBMM’den ayrılmıyor. Sosyal medyada paylaştığı videoda, kaldığı TBMM'deki parti grup odasını gösterirken, "Adalet nöbetinden herkese iyi geceler. Bu gece de Meclisteyim. Merak etmeyin, kanepede yatmıyorum. Yer yatağımız var" diyerek odanın orta kısmında bulunan yatağı gösterdi.

Terör Propagandası Yapmakla Suçlanıyor

Terör propagandası yapmakla suçlanan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’na 2 yıl hapis cezası verildi. HDP’li siyasetçi Yargı kararının Meclis'te okunmasıyla milletvekilliği düşürüldü. Bu olayın ardından eylem başlatan Gergerlioğlu "Anayasa Mahkemesi karar verene kadar Meclis'te kalacağım. Zorla götürmek isterlerse kendileri bilir" ifadelerinde bulunarak diğer HDP'li vekiller başlattıkları bu eylemi, TBMM'deki parti grup odasına taşıdı.

Eylemde İkinci Gün Geride Kaldı

Başlattığı eylemde ikinci gününde bitiren Ömer Faruk Gergerlioğlu, paylaştığı bir videoda son durumundan ve kaldığı odadan bahsetti. "Adalet nöbetinden herkese iyi geceler. Bu gece de Meclisteyim. Milletin iradesini koruyoruz. Ailemizden ayrıyız ama demokrasi için buna değer. Hukukun üstünlüğü hakim olana dek mücadeleye devam edeceğiz." İfadelerinde bulunan HDP’li siyasetçi bir ara kamera ile odayı çekti. "Merak etmeyin kanepede uyumuyorum, arkadaşlarımız güzel bir yer yatağı yaptı" diyerek uyuduğu yeri gösterdi. HDP’li siyasetçi, 3 vekil ile birlikte nöbete devam ettiğini söyledi. Danışman arkadaşları ile muhabbet ettiğini, basın kuruluşlarının sorularını yanıtladıklarını anlattı.